Gyulai Hírlap - A gyulai futballmeccsen az utolsó percben egyenlített az ellenfél

GYULAI HÍRLAP • D. Sz. • SPORT • 2015. május 22. 17:00
A gyulai futballmeccsen az utolsó percben egyenlített az ellenfél
A találkozót jobban kezdték a vendégek, a gyulaiak többnyire kontrákból próbáltak gólt szerezni
____Eredeti-GYHRCSD_0002.JPG

Várfürdő-Gyulai TFC–Vác FC 2–2 (1–1)

Várfürdő-Gyulai TFC–Vác FC 2–2 (1–1).

NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Gyula, 200 néző. V.: Radványi (Pápai, Bornemissza).

Gyula: Nagy B.Kovács T., Vincze, Wéber, Turcsek (Pataki) – Szélpál (Kovács B.), Sipos, Pászka, Nagy G.Laurinyecz, Burai. Edző: Szekeres Lajos.

A találkozót jobban kezdték a vendégek, a gyulaiak többnyire kontrákból próbáltak gólt szerezni. A 36. percben egy jobb oldali támadás végén Sipos passzolt középre Pászka elé, aki 30 méterről hatalmassal lövéssel megszerezte az első gólt, 1–0. Ezután egy szögletet végzett el a Vác, a beívelt labdánál Laurinyecz védekezését ítélte szabálytalannak a játékvezető, a megítélt büntetőt pedig Rusvay értékesítette, 1–1. Laurinyecz a szünet előtt felívelt egy labdát Szélpál elé, aki lefutotta védőjét a jobb oldalon, és a kapus mellett elgurítva talált a hálóba, 2–1.

A második játékrészben kiegyenlítettebbé vált a játék. A váciak változatlanul támadtak, de csak két kapufáig jutottak, a hazaiak pedig fegyelmezetten harcoltak. A találkozó végén, a 94. percben tudtak pontot menteni a vendégek Tóth Barnabás révén, (2–2).

Szekeres Lajos: – A mai szervezett, lelkes, nagy akarást mutató játékunk alapján rászolgáltunk volna a három pontra. Sajnos a játékvezetői hármas máshogyan gondolta. Ezek ellenére nagyon büszke vagyok a csapatom teljesítményére.