Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Békés megyében évente több mint 200 közúti balesetben kell segíteniük a lánglovagoknak

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • O. Sz. • HÍREK • 2015. május 13. 16:40
Békés megyében évente több mint 200 közúti balesetben kell segíteniük a lánglovagoknak
Háromnapos műszaki mentési gyakorlaton vettek részt a gyulai és békéscsabai tűzoltók
____Eredeti-GYHRCSD_011.JPG

Háromnapos műszaki mentési gyakorlaton vettek részt a gyulai és békéscsabai tűzoltók

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

Háromnapos műszaki mentési gyakorlaton vettek részt a gyulai és békéscsabai hivatásos tűzoltók május 11. és 13. között Gyulán, a Car-pótlás autóbontóban. A gyakorlat során a lánglovagok roncsvágást hajtottak végre személygépkocsikon, hogy a Gyulai Mentőállomás munkatársai számára kiemelhetővé tegyék az autóban ragadt „sérültet”.

A Gyulai Hírlapnak Tóth Tibor tűzoltó ezredes, a Békés Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság vezetője elmondta, a gyakorlatok nagyon fontosak, hiszen a tűzoltók elméleti tudásának felfrissítése mellett folyamatosan szinten kell tartani gyakorlati ismereteiket is, hogy készségszinten tudják elvégezni azokat a mozdulatokat és beavatkozási sorokat, amelyeket baleseteknél kell végrehajtaniuk. Ezért a katasztrófavédelem munkatársai valós gépjárműveken gyakorolják a műszaki mentőeszközök használatát, buszokon és személygépkocsikon egyaránt. Tóth Tibor hangsúlyozta, a műszaki mentések esetében rendkívül fontos az időfaktor, ezért is kell minél több típusú autón gyakorolni, hiszen a gépjárművek anyaga, vághatósága nem egyforma.

____Eredeti-GYHRCSD_046.JPG

Tóth Tibor tűzoltó ezredes: A tűzoltók elméleti tudásának felfrissítése mellett folyamatosan szinten kell tartani gyakorlati ismereteiket is

A szakembertől megtudtuk, valós helyzetben a lánglovagok először biztosítják a forgalmat, hiszen egy közlekedési baleset esetében elsődleges, hogy további járművek ütközését elkerüljék, valamint fontos a kollégák és a társzervek – mentők, rendőrség – testi épségének biztosítása is. A következő a gépjármű stabilizálása, és az esetleges tűzkeletkezés elkerülése érdekében az áramtalanítása. Ezután kezdődik a legfontosabb feladat: a személyek mentése, amely a sérült elhelyezkedésének függvényében a mentőszolgálat munkatársaival egyeztetve történik. Egy gerinc-, illetve csigolyasérült esetében például nem mindegy, hogyan történik a sérült személy stabilizálása és kiemelése.

Magyarországon évente mintegy 6000 balesetnél, Békés megyében évente több mint 200 közúti balesetnél hajtanak végre műszaki mentést a lánglovagok.

GYULAI HÍRLAP • 2015. május 15. 17:55
Háromnapos műszaki mentési gyakorlaton vettek részt a gyulai és békéscsabai tűzoltók
Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
+
+
+
+
+
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)