Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Megoldást sürget a Jobbik gyulai alapszervezete az egészségügy Békés megyét is érintő problémáira

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • S. E.HÍREK • 2015. május 08. 22:40
Megoldást sürget a Jobbik gyulai alapszervezete az egészségügy Békés megyét is érintő problémáira
Csengeri Lajos szerint a tervezett egészségügyi átalakítások problémát okozhatnak a térség kórházaiban
A kormány egészségpolitikáját bírálta a Jobbik gyulai alapszervezete. Csengeri Lajos, a párt helyi önkormányzati képviselője, az alapszervezet elnöke május 8-ai sajtótájékoztatóján azt mondta: a tervezett egészségügyi átalakítások a térség kórházaiban is problémát okozhatnak.
____Eredeti-sajtaj-_jobbik__egugy.jpg

Képünkön (balról jobbra): Szekeres istván, csengeri lajos és szabó ferenc

Fotó: Gyulai Hírlap – Súr Enikő

Csengeri Lajos hangsúlyozta: az elvonások miatt évek óta forráshiánnyal küzd a hazai egészségügy, a kórházak tartozása elérte a 90 milliárd forintot, ami miatt a betegellátás is veszélybe került.

– A mintegy 54 ezer egészségügyi dolgozó átlagbére nem éri a 118 ezer forintot, a túlórákat nem fizetik ki az intézmények. Sem anyagilag, sem erkölcsileg nincsenek megbecsülve az egészségügyi dolgozók – mondta az alapszervezet elnöke. Hozzátette: míg egy beteg napi ellátására 550 forint jut, addig a börtönökben 1300, a menekülttáborokban 5500 forint a fejkvóta.

Csengeri Lajos szerint az egészségügyi dolgozók sok esetben nem kapják meg a nekik járó cafeteriajuttatást, és kevés az utazási hozzájárulásuk. Emellett azt is nehezményezte, hogy a kórházak nem biztosítanak kedvezményes ellátást saját dolgozóiknak.

A politikus lapunk kérdésére elmondta: az egészségügyi rendszer problémáit költségvetési átcsoportosítással orvosolnák, továbbá hatékonyabb fellépést várnak a szakszervezetektől.

Szabó Ferenc, a párt gyulai alapszervezetének alelnöke kifejtette: a legnagyobb problémát az OEP teljesítményalapú finanszírozási rendszere jelenti. Mint fogalmazott, az egészségügyet nem lehet pénzalapon működtetni.

– Mintegy 54 ezer szakdolgozót foglalkoztatnak jelenleg az egészségügyben, ebből 44 ezret a fekvőbeteg-ellátásban. Ez azt jelenti, hogy ezer lakosra 5,4 szakdolgozó jut, a minimális 8 fő helyett – mondta. Szabó Ferenc arra is kitért, hogy 230 háziorvosi praxis tartósan betöltetlen, az alapellátásban dolgozó orvosok mintegy egyharmada pedig elérte vagy túllépte a nyugdíjkorhatárt.

Összes cikk - lent (max 996px)
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)