Gyulai Hírlap - Egyéni csúcsokat döntöttek a gyulai úszók az országos serdülőbajnokságon

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2016. július 20. 10:30
Egyéni csúcsokat döntöttek a gyulai úszók az országos serdülőbajnokságon
A versenyen a Gyulai Várfürdő Kft. úszószakosztálya lett a legjobb Békés megyei csapat

Burás Annamária több alkalommal is döntőbe jutott

Fotó: Gyulai Hírlap

Eger városa adott otthont a LX. Országos Serdülő Bajnokságnak július 13–16. között. A Bitskey Aladár-uszodában megrendezett versenyen a Gyulai Várfürdő Kft. úszószakosztálya öt fővel képviselte Gyula városát.

A bajnokság érdekessége, hogy a vártnál több induló állt a rajtkőre, 67 klub versenyzője mérte össze tudását. Az sem volt ritka, hogy kilencven-száz fő állt rajthoz egy-egy versenyszámban.

Burás Annamáriának sikerült több alkalommal is döntőbe jutni, 50 méter pillangón az ötödik helyen ért célba, 50 méter háton és 100 méter pillén a középdöntőig verekedte magát.

Nagy Christofer is szépen szerepelt, egyéni csúcsokkal folyamatosan a döntő közelében úszott. Több egyéni csúccsal szállhatott ki a vízből Bartyik Bianka és a Víg testvérek is.

A Gyulai Várfürdő Kft. úszószakosztálya a legjobb Békés megyei csapatként a 35. helyen fejezte be az országos viadalt.