Gyulai Hírlap - A régió legjobbja lett a Gyulai Várfürdő úszócsapata

GYULAI HÍRLAP • SPORT • 2015. augusztus 27. 19:30
A régió legjobbja lett a Gyulai Várfürdő úszócsapata
Az Országos Delfin Bajnokságon Dobra Dóra, Veres Laura, Temesvári Kata és Cseresznyés Zoltán állt rajthoz
A régió legeredményesebb egységeként végzett a nemrég megrendezett hódmezővásárhelyi Országos Delfin Bajnokságon a Gyulai Várfürdő négytagú úszócsapata. Dobra Dórát, Veres Laurát, Temesvári Katát és Cseresznyés Zoltánt Fodor Zoltán edző készítette fel a versenyre.

Dobra Dóra, Veres Laura, Cseresznyés Zoltán és edzőjük, Fodor Zoltán

Fotó: Gyulai Hírlap

A háromnapos versenyen 68 egyesület 336 versenyzője küzdött meg egymással. A kimagasló teljesítményt nyújtó Veres Laurának a megszerzett 34 pontból 32 köszönhető. (Eredményei: 50 pillangón 4., 50 gyorson 4., 100 pillangón 5., 200 gyorson 6., 400 gyorson 6., 100 háton 9. helyezést ért el.) A sportoló egész éves munkája eredményeként mind a négy úszásnemből hét versenyszámban rendelkezik aranyjelvényes szinttel.

Az első országos bajnokságán részt vevő Dobra Dóra 200 méteres mellúszásban hetedik, pontszerző helyen végzett. A szintén debütáló Cseresznyés Zoltán, aranyjelvényes szintet elérve, az előkelő 13. helyen ért célba 200 méteres hátúszásban.

Temesvári Kata 100 méteres mellúszásban képviselte a csapatot.