Gyulai Hírlap - Az utolsó pillanatban dőlt el a Gyula-Szarvas kézilabda-mérkőzés eredménye

GYULAI HÍRLAP • D. Sz. • SPORT • 2015. február 23. 14:00
Az utolsó pillanatban dőlt el a Gyula-Szarvas kézilabda-mérkőzés eredménye
Mindkét csapat győzelmi reményekkel lépett pályára a Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnokban
Fotó: Gyulai Hírlap - Rusznyák Csaba

Gyulai SE-Szarvas NKK 19-19 (10-9).

Gyula, női NB II-es kézilabda bajnoki mérkőzés, 150 néző. V.: Répás, Sebők.

Gyula: BORSÓS- ANCSIN 10, Balogh 1, Gebei 2, Raffai-Such 1, Sólyom 1, Erdődy 1. Cs.: Kerekes (kapus), Rácz 1, Török, Antal, Jámbor 1, Márkus 1, Nagy A., Komlósi, Bozó. Edző: Szabóné Vass Gabriella.

Büntető:  hazai: 3/3, vendég: 8/4, Kiállítás:  10-10 perc.

Mindkét csapat győzelmi reményekkel lépett pályára. A hazaiakat a visszavágás fűtötte, taktikájukat is ennek megfelelően dolgozták ki. Az első félidőben sok hibával tarkított játékot láthattak a nézők, mindkét oldalon, és fej-fej mellett haladtak a csapatok. Végül Raffai-Such Tamara időntúli góljával szerezte meg a vezetést a hazai együttes.

A második félidőben minden ott folytatódott, ahol az első félidő véget ért. Felváltva estek a gólok, egyik csapat sem tudott két gólnál nagyobb előnyre szert tenni. Az 55. percben 19-17-et mutatott az eredményjelző tábla, ekkor a vendégek két büntetőt is hibáztak, de a mieink mégsem tudták tartani ezt az előnyt és az utolsó másodpercekben kiegyenlített a vendég együttes.

- Nem érdemeltünk döntetlent. Nagyobb összpontosítással a támadójátékban, a ziccerek jobb kihasználásával a mérkőzést megnyerhettük volna. Sajnos a mérkőzés vége előtt több játékvezetői döntés borzolta a kedélyeket, és ez minket zavart meg jobban – értékelte a meccset Szabóné Vass Gabriella.

Junior lányaink magabiztos győzelmet arattak 38-15 arányban. Szombaton a fővárosba utaznak lányaink, ahol a KSI ellen lépnek pályára 13 órakor.